3 kwietnia 2022r. uczniowie i nauczyciele wystąpili w programie TVP 3 Bydgoszcz, by podzielić się spostrzeżeniami, odczuciami związanymi z  przygotowaniami do Misterium Męki Pańskiej.

     10 kwietnia 2022r., w Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień, na skwerze przed Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach po raz pierwszy odbyło się Misterium Męki Pańskiej. To wielkie wydarzenie zostało zorganizowane przez Rzymskokatolicką Parafię pw. Opieki Matki Bożej w Osięcinach, Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach, Urząd Gminy wraz z Radą Gminy Osięciny oraz dwie szkoły:  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Osięcinach, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Pocierzynie i w Kościelnej Wsi. Szacuje się, że wydarzenie pasyjne zgromadziło około 800 osób z całej diecezji włocławskiej. Blisko 100 osób liczyła obsada aktorów-amatorów i obsługi technicznej z gminy Osięciny i okolicznych miejscowości. Wśród nich liczna grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Przygotowania do Misterium były dla wszystkich swoistymi rekolekcjami. Każdy swym uczestnictwem dał świadectwo wiary.

      Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, zaś patronat medialny TVP 3 Bydgoszcz.

     Jesteśmy wdzięczni za dar uczestnictwa we wspólnym przeżywaniu męki Chrystusa, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć sens śmierci i życia wiecznego.

Anna Jezierska