3 lutego 2022 r. dzieci z grup: Liski i Sówki wzięły udział w realizacji IV modułu –  „Misiowe recepty na pozytywne myślenie” –  ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
Podczas zajęć  w bibliotece dzieci, obchodząc Dzień Pozytywnego Myślenia (2 lutego), wysłuchały opowiadania pt. “Magiczna moc uśmiechu” z którego dowiedziały się, jak wielką moc ma w sobie uśmiech – potrafi rozjaśnić każdy ponury dzień i uzdrowić bliską osobę. Wkrótce po tym obejrzały film  „Jak trenować pozytywne myślenie”, a następnie próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto trenować pozytywne myślenie?”
W dalszej kolejności wybraliśmy się na wycieczkę do Krainy Optymizmu magicznym pojazdem napędzanym księżycowym pyłem. Poruszając się po wyznaczonej drodze w bibliotece spotkaliśmy takie znaki: „uśmiech”, „chichotki” i „gilgotki”, pomalowaliśmy napotkane szarości na ciepłe kolory i zebraliśmy do worka dużo optymizmu  rozsypując go w przedszkolu w klasach Lisków i Sówek.  Na zakończenie spotkania zadaniem każdego uczestnika było  stworzenie „Misiowych recept na pozytywne myślenie” na bazie ilustracji Karoliny Ząbczyk.
Uczestniczące w tej formie zabawy dzieci miały za zadanie odtworzyć sytuacje i zdarzenia występujące w prezentowanej opowieści, przez to rozwijać aktywność ruchową, pobudzać wyobraźnię, a także motywację do czynienia dobra i radości w życiu codziennym.
Opiekunowie projektu:
Ewa Martwicka, Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska