Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci Świąt. Biblioteka szkolna również włączyła się w te radosne obchody – na osoby wypożyczające w tym dniu książkę czekały słodkie upominki, które uczniowie losowali z worka Świętego Mikołaja. Bibliotekarze, jak na tę okoliczność przystało, mieli na głowach mikołajkowe czapki, zaś do pomocy przybyli przebrani pierwszoklasiści, którzy zostali obdarowani nieodpłatnie Wyprawkami Czytelniczymi, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

W efekcie odwiedziło nas bardzo wielu czytelników – trzeba przyznać, że frekwencja była nadzwyczaj zadowalająca. Na szczególną uwagę zasługuje świąteczna aranżacja wnętrza biblioteki. Ta pracochłonna oprawa nie uszła uwagi naszym czytelnikom, którzy od razu ją zauważyli i nie szczędzili słów uznania.Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami ten mikołajkowy czas. Oby Święty Mikołaj odwiedził nas również w przyszłym roku!

Polaszek Zofia