„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”.

                Janusz Korczak

 20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw  Dziecka, a 10 grudnia Dzień Praw Człowieka z tej okazji klasa 2a i 2b przygotowała montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Uczniowie przypomnieli prawa  dziecka, ale także poruszyli  bardzo ważne w dzisiejszych czasach zagadnienie dotyczące umiejętności dokonywania właściwego wyboru  pomiędzy tym, co dobre a co złe. Podkreślili również znaczącą rolę asertywności dziecka w obronie właściwych wyborów i nie uleganiu namowom do złych zachowań. W przejmujący sposób mówili  o równości i tolerancji wobec osób, które są inne z różnych powodów. Zwrócili również uwagę, że człowiek, również dziecko obok praw ma obowiązki. Całość przeplatana była piosenkami  przygotowanymi pod kierunkiem pani Małgorzaty Skoniecznej.

A.   Domańska, A. Wojtkowska