Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają i bawią.Świat bez bajek byłby strasznie nudny!W bajkach dzieci odnajdują często swoich przyjaciół, wzory do naśladowania, uczą się wiele dobrego od bajkowych postaci.Mając tego świadomość z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek odbyły się w grupach przedszkolnych „Smerfów”, „Żabek” i „Jeżyków” zajęcia grupowe z logopedą.
Dzieci układały bajkowe puzzle, rozpoznawały postacie, rekwizyty oraz tytuły bajek, z których pochodzą. Chętnie rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, z uwagą wysłuchały bajki logopedycznej „Wiosenny poranek Kubusia Puchatka”. Doskonale radziły sobie z gimnastyką buzi i języka oraz ćwiczeniami oddechowymi prezentowanymi przez postacie z bajek – ćwiczenia interaktywne na Wordwall. Zajęcia wniosły dzieciom wiele uśmiechu i radości.