Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji chętni uczniowie 6-7 listopada przebrali się za swoją ulubioną postać. W świetlicy można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów. Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Uczą one rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw: koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta.
Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w rozpoznawanie tytułów po rekwizytach z różnych baśni. Następnie uczniowie odgadywali zagadki dotyczące bajkowych postaci. Dzieci świetnie bawiły się podczas zabawy w kalambury, rozwiązywania krzyżówek, układania domino i obrazków do pary – memory. Nie zabrakło prac plastycznych odzwierciedlających odbicie bajkowe ulubionych postaci. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek okazał się świetną zabawą, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i emocji.
Agnieszka Trawińska, Aleksandra Siarkowska, Elżbieta Czapska