5 listopada to niezwykły dzień postaci z bajek. Ten dzień jest okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem szczęśliwego dzieciństwa. Bajki uczą, bawią, pomagają zrozumieć świat i poznać prawdę o życiu. Często mają działanie terapeutyczne i pozwalają oswoić dziecięce lęki. 

      Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Wraz z czytanym tekstem postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom.
Dla rodziców natomiast Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją, by spędzić czas ze swoimi dziećmi czytając lub oglądając wspólnie bajki

Niestety święto to, w tym roku, obchodzić będziemy w przestrzeni wirtualnej. Mimo to, biblioteka szkolna przygotowała dla chętnych uczniów kilka propozycji: – “Moja ulubiona postać z bajki” – praca plastyczna (technika dowolna); – “Postacie z bajkowej, baśniowej krainy” – opis postaci (praca literacka); – “Kukiełki, pacynki z baśniowej rodzinki” – wykonanie wybranej postaci (forma dowolna); – “Jestem postacią z bajki” – konkurs fotograficzny polegający na przesłaniu zdjęcia w stroju i charakteryzacji wybranej postaci z bajki, baśni. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji. Termin przesyłania prac  na adres: stronaszkoly@o2.pl lub przekazywania do biblioteki szkolnej upływa 30 listopada 2020r. Najlepsze prace w każdej kategorii zostaną nagrodzone.
W poniższych linkach znajdziecie quizy dotyczące znajomości postaci z bajek i baśni: