Chyba nie ma dzisiaj na świecie osoby, która nie lubiłaby pizzy. Co jest tak wyjątkowego w tym drożdżowym placku posmarowanym sosem pomidorowym i posypanym różnymi dodatkami, że danie to doczekało się nawet swojego święta?  Międzynarodowy Dzień Pizzy, bo o nim mowa, tradycyjnie obchodzimy 9 lutego. Z tej okazji członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki w SP w Osięcinach wraz z opiekunką zajadali różne pizze, a biblioteka na chwilę zamieniła się w pachnącą pizzerię.
Każdy mógł wybrać składniki, które smakują mu najbardziej. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aby jej skosztować. Po wyciągnięciu z piekarnika wyglądały bardzo apetycznie. Na koniec spotkania doszliśmy do wniosku, że najlepsza pizza to ta jedzona wspólnie w ulubionym towarzystwie.
Biblioteka to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć,  a zajęcia pozwoliły doświadczyć czegoś nowego.

Zofia Polaszek