“Tak piszcie, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie”
Julian Tuwim

W bibliotecznym kalendarzu data 3 marca 1984 roku to ważny dzień. Właśnie wtedy PEN Club – Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie – ustanowiło święto, które na pierwszym miejscu stawia twórcę dzieła. Celem tego święta jest nieodmiennie promowanie literatury oraz jej twórców. Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to doskonała okazja, by pomyśleć o pracy, jaką autorzy wkładają w tworzenie dzieła literackiego. Biblioteka szkolna na różne sposoby, przy różnych okazjach, niestrudzenie i wytrwale zachęca do promowania oraz czytania literatury. W tym roku zaproszono uczniów do zapoznania się z galerią sławnych twórców, wystawą książek oraz ciekawostek i anegdot o znanych pisarzach. Chętni uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w konkursie “Dwadzieścia twarzy pisarzy”, który polegał na odgadnięciu nazwisk na podstawie portretów znanych twórców. Na konkurs wpłynęło wiele kart z prawidłowymi odpowiedziami, spośród których wylosowano czterech laureatów. Są to:
Klaudia Nowosielska (4c);
Michalina Sobczyńska (4c);
Klaudia Jóźwiak (5a);
Michał Gromadzki (7b).
Gratulujemy!
Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy punkty dodatnie za udział.
Pisarkom i pisarzom z okazji ich święta życzymy ciągle nowych inspiracji, doceniania i uznania krytyków, a przede wszystkim wiernych i kochających ich twórczość czytelników.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek