„Opowieści podróżują, unosząc się na skrzydłach,
pragną usłyszeć radosne bicie Twego serca…”

„Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”. Tak brzmiało tegoroczne hasło obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Obchodzimy go każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena. Wszyscy wiemy, że rozwijanie wyobraźni prowadzi do wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Nadrzędnym celem tego święta  jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, a także podkreślenie ogromnego wpływu książek na rozwój młodych osób.

W obchody Dnia Książki dla Dzieci włączyli się czytelnicy naszej Szkolnej Biblioteki, gdzie  miały okazję poznać nowe książki, wypożyczyć ulubione tytuły, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych  atrakcjach. W czytelni  odbywało się oglądanie i czytanie baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena.  Uczniowie uczestniczyli w zabawach z bohaterami opowiadań, odgadywali zagadki kręcąc bajkowym kołem, układali puzzle  oraz stworzyli wystawę na której wyeksponowali najciekawsze tytuły książek, polecając je w ten sposób innym. Wszystkich czytelników, zarówno tych młodszych, jak też tych starszych nagrodziliśmy za prawidłowo wykonane zadania i serdecznie zachęcamy do korzystania z księgozbioru Biblioteki Szkolnej.

Zofia Polaszek
Irena Zakrzewska