Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009r. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa “The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci; by odkryć ich talenty i pokazać je innym, by pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Szkolne obchody zorganizowane w świetlicy szkolnej przez panią Aleksandrę Siarkowską i panią Agnieszkę Trawińska rozpoczęły się od obejrzenia filmu o małej Vashti, po czym dzieci odpowiadały na “kropkowe pytania”. Rozmawialiśmy o talentach i “rozwijaniu skrzydeł”. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w świetlicy szkolnej. Uczniowie postanowili, tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia świetlica zamieniła się w pracownie rozwijającą twórcze myślenie i kreatywność. W roli głównej wystąpiła oczywiście KROPKA. Każdy próbował swoich sił podczas różnorodnych zabaw: muzycznych, językowych, sportowych i plastycznych.

Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach: łączyły kropki i kolorowały obrazki, grały w domino, rzucały kostkami do gry i przeliczały kropki, czytały od kropki do kropki. Wysłuchały kilka wierszyków i piosenek o kropce. Na papierowych talerzykach układały kropkowane kompozycje według własnego pomysłu. Nie zabrakło również drzewa talentów z różnymi zdolnościami, które zostały zaprezentowane przez dzieci.

Organizatorzy:
Świetlica szkolna
Logopeda