Dnia 27 października 2023 roku uczniowie klas 5 i 6 pod opieką: Anety Ratajczyk, Ewy Staniszewskiej, Małgorzaty Hejman, Agnieszki Dąbrowskiej oraz Zbigniewa Tumińskiego udali się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl „Hobbit”.
Historia o Bilbo Baginsie to nie tylko piękna bajka o smokach, goblinach i krasnoludach, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu. Młody i niedoświadczony bohater wyrusza na daleką wyprawę, która zmienia jego dotychczasowe bardzo wygodne życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, nasz podróżnik dorasta, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dociera do kresu drogi, na końcu której czeka wymarzona nagroda.
Sztuka w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu okazała się prawdziwą ucztą dla ducha. Przedstawienie zostało zrealizowane z niezwykłą starannością. Gra aktorska na wysokim poziomie. Wrażenie wywarły na nas stroje aktorów oraz efekty specjalne i niesamowita dekoracja pozwalająca przenieść się w świat magii. Odpowiednie oświetlenie wzmagało ciekawość, wpływało na emocje, potęgując np. uczucie strachu.
Spektakl wart obejrzenia. To na pewno świetne uzupełnienie omawianej lektury obowiązkowej.

Aneta Ratajczyk