Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, na który czekają wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Związane z nimi tradycje i zwyczaje są źródłem radości, wzruszeń, niezwykłych przeżyć, dlatego w klasie 2a i 2b realizowany był projekt edukacyjny „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Trwał on w dniach od 23.11.2021 – 17.12.2021r. Celem projektu było: ukazanie uczniom piękna Świąt Bożego Narodzenia, przybliżenie tradycji i zwyczajów świątecznych, aktywizowanie różnych form aktywności.

W ramach projektu uczniowie wykonali m.in. kartki świąteczne dla najbliższych i dla przyjaciół szkoły, robili ozdoby choinkowe, które zdobiły klasową choinkę i korytarze szkoły, zdobili pierniczki, poznali kolędy i pastorałki. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w BCKiH „Wahadło” w Brześciu Kuj. podczas, których wykonali bombki. Przeprowadzono pogadanki, rozmowy kierowane, zajęcia tematyczne. Odbył się również wyjazd do Multikina na filmie „Clifford wielki czerwony pies”.

Ostatnim punktem podsumowującym projekt było przygotowanie klasowej wigilii, podczas której składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem przy dźwiękach kolęd oraz degustując i podziwiając nasze wytwory wykonane podczas realizacji projektu.

Zajęcia prowadzone metodą projektu dostarczyły dzieciom dużo emocji oraz okazji do współdziałania w grupie. Aktywnie uczestniczyły one we wszystkich zadaniach. Cele zostały osiągnięte – dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwinęły swoje zdolności i umiejętności.

Agnieszka Domańska Aneta Wojtkowska