We wtorek 30 listopada 2021r. czytelnia została zamieniona w “salę wrób”, a uczennice należące do Koła Miłośników Biblioteki “zamieniły się” we wróżki. W dniu św. Andrzeja możemy sprawdzić, co nas czeka w przyszłości i czy spełnią się nasze marzenia. Tego dnia zaprosiliśmy do udziału w zabawie chętnych uczniów, aby przekonali się, co przepowiada dla nich los. Zabawa miała charakter przede wszystkim literacki. Pomysł, mimo swej prostoty,  cieszył się powodzeniem wśród uczestników. W pojemnikach ukryte były karteczki z wróżbami – cytatami zaczerpniętymi z książek. Mamy nadzieję, że mądrości płynące z książek będą drogowskazem dla naszych uczniów. Można było sobie również powróżyć z kart, magicznych serc, kwiatów, szpilek, kolorów, liczb, kostek do gry. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć dla sobie coś wyjątkowego. Zabawa andrzejkowa była kontynuowana na zajęciach koła bibliotecznego.
Nie zapominajmy jednak o lekkim przymrużeniu oka i o uśmiechu …

 

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek