10  października 2022r. uczniowie z klas 5a i 5c wraz z opiekunami – Barbarą Rosińską i Agnieszką Matkowską  wyruszyli w podróż w czasie. Zwiedzali  „kujawskie piramidy”,  które są starsze od egipskich. W Rezerwacie Archeologiczno – Przyrodniczym w Sarnowie oraz Parku Kulturowym w Wietrzychowicach  znajdują się ziemne nasypy, w których chowano osoby ważne dla ówczesnej społeczności wraz z ich dobytkiem.  Szacuje się, że grobowce te mogą mieć nawet  ponad 5 500  lat. Uczniowie mierzyli długość oraz szerokość  megalitów i byli pod wielkim wrażeniem ich wielkości. Czytając tablice informacyjne, zapoznawali się z obrzędami pochówku.
Pogoda rozpieszczała pięknym słońcem, a barwy jesieni i grzyby cieszyły oczy.
Zachęcamy do zwiedzania tych niezwykłych i tajemniczych miejsc, które znajdują się tak niedaleko.

Barbara Rosińska