„Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”.

W rocznicę wydania pierwszej książki o Kubusiu Puchatku autorstwa A.A. Milne`a  biblioteka ZSP zorganizowała “Puchatkowe Urodziny”. Na tę uroczystość do czytelni przybyły grupy przedszkolne wraz z nauczycielami i uczniowie klas 1-3. Dzieci chętnie  zapoznały się z historią powstania książki, dzięki której dowiedziały się, że pierwsza powieść o Kubusiu Puchatku ukazała się dokładnie 14 października 1926 roku w Londynie. Książkę pt. „Kubuś Puchatek”, Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synu, któremu podarował na urodziny pluszowego misia. Syn pisarza – Krzyś, został też jednym z bohaterów książki.

Tego dnia w naszym bibliotecznym Stumilowym Lesie królował Kubuś Puchatek, który pojawił się wraz z  Prosiaczkiem, Kłapouchym, Maleństwem, Tygryskiem i Królikiem oraz Kangurzycą i Sową. W trakcie urodzin,  został odczytany list od Kubusia Puchatka, po czym dzieci wspólnie złożyły życzenia „misiowi o bardzo małym rozumku”, odśpiewały solenizantowi głośne „Sto lat” , zdmuchnęły świeczki na urodzinowym torcie oraz wysłuchały krótkich opowiadań o mieszkańcach lasu . Brały udział w porannej gimnastyce Puchatka i skosztowały słodkiego przysmaku wszystkich misiów „małego co nieco”. Nie mogło również zabraknąć kubusiowych zagadek z „czarodziejskiej skrzyni”, na które dzieci bardzo chętnie i bezbłędnie odpowiadały.

Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kojarzy im się zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania. Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak należy się właściwie zachowywać, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby.

Polaszek Zofia
Zakrzewska Irena