W  październiku 2020 r. przedszkolaki i uczniowie klas młodszych uczestniczyli w imprezie czytelniczej zorganizowanej w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” pt. “Urodziny Kubusia Puchatka”, upamiętniającej misia o małym rozumku, ale wielkim sercu.

      Brytyjski pisarz Alan Aleksander Milne w 1926 r. napisał dla swojego syna Christophera Robina pierwszą książkę o przygodach Kubusia Puchatka zatytułowaną po prostu “Kubuś Puchatek”, która z miejsca stała się bestsellerem. Podobną popularnością cieszyła się wydana dwa lata później “Chatka Puchatka”.

      W tym roku – 2020 – Kubuś Puchatek obchodzi 94. urodziny. Miś już co prawda niemłody, ale jego przygody nie zestarzeją się chyba nigdy. Losy Puchatka i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale także dorośli.

      Dzieci świętując “Urodziny Kubusia Puchatka” wysłuchały czytanych opowieści o jego przygodach, oglądały film, a także uczestniczyły w quizach, wesołych zabawach z piosenką, zajadając “małe co nieco”.

Organizatorki:
Zofia Polaszek
Irena Zakrzewska