28 października koło teatralne SZKOLNE LUDKI zaprezentowało przedstawienie przygotowane przez Katarzynę Simińską na podstawie baśni H.CH. Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” w adaptacji Jana Brzechwy. Dawno, dawno temu żył sobie młody książę, który chciał pojąć za żonę prawdziwą księżniczkę. Ale jak to w baśniach bywa, nigdzie nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki.Na dworze pojawiło się wiele przepięknych księżniczek, w role których wcieliły się : Julia Wszołek , Maja Kubacka, Klaudia Jóźwiak, Zofia Kubuszek. Niestety, żadna z kandydatek nie olśniła następcy tronu. Pewnej nocy, gdy nad królestwem szalała straszliwa burza, do bram pałacu zawitała zabłąkana dziewczyna podająca się za księżniczkę. Aby przekonać się o prawdziwości jej słów, królowa użyła pewnego fortelu – pod stertą puchowych pierzyn ukryła maleńkie ziarenko grochu.Dziewczyna okazała się prawdziwą księżniczką. Bal na zamku królewskim, podczas którego książę pojął za żonę księżniczkę Pirlipatkę uwieńczył Menuet w wykonaniu młodych aktorów. W tytułowej roli wystąpiła Natalia Mikołajczyk, a w postać księcia wcielił się Stanisław Gajewski. Parę królewską zagrali: Lena Maciejewska i Szymon Kwaśny. Przy ścieleniu łoża dla księżniczki niezbędna okazała się panna służebna – Anna Gąsiorowska.                                                 
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, taneczne ale również wspaniałe i niezwykle barwne kostiumy. Cisza w trakcie przedstawienia, a na koniec  gromkie brawa były  najlepszą nagrodą dla ,,młodych aktorów”.                                                                                        
Przedstawienie zostało zaprezentowane przedszkolakom i uczniom kl. I-III.


Katarzyna Simińska