“Kochać – jak to łatwo powiedzieć
Kochać – tylko to więcej nic…

Walentynki to bardzo sympatyczne święto, na które, jak co roku, biblioteka szkolna przygotowała wiele atrakcji. Na przybywających tego dnia czytelników czekała nastrojowa dekoracja, liryczna muzyka i słodka niespodzianka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa polegająca na odszukaniu w książkach specjalnych zakładek, które były zamienianie na drobne upominki. W tym dniu czytelnicy mogli sobie zrobić również walentynkowy portret. Świętowaniu towarzyszyły wystawy książek pod hasłem “Miłość w literaturze”. Uczniom starszych klas, którzy realizują nauczanie zdalne, zostały przesłane informacje na temat historii Walentynek oraz propozycja konkursu plastycznego na projekt lizaka w kształcie serca. Technika wykonania pracy dowolna, format A4 (mile widziane prace przestrzenne). Termin składania prac – 21 lutego 2022r. Serdecznie zapraszamy! Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano słodkie upominki i punkty dodatnie.
Walentynki to wspaniała okazja, by wyrazić swoją sympatię do innych, wyznać miłość lub się zakochać w … książce 😉


Irena Zakrzewska, Zofia Polaszek