W lutym odbył się szkolny konkurs dla klas siódmych zorganizowany przez p. Barbarę Rosińską i p. Mariannę Nowak. Konkurs dotyczył krótkiej wypowiedzi na temat wymarzonego zawodu. Podjęło pracę kilkunastu uczniów. wszystkie opisy były bardzo ciekawe. Jednak komisja w składzie: Zofia Polaszek, Agnieszka Matkowska i Irena Zakrzewska wyłoniły cztery najciekawsze prace.

I miejsce zajął Patryk Sobucki z klasy 7a;

II miejsce dla Martyny Choziak z klasy 7c;

III miejsce dla Kacpra Urbańskiego i Tatiany Ochocińskiej z klasy 7a.

Gratulacje dla zwycięzców!

Nagrody rzeczowe można odebrać w bibliotece szkolnej u p. Ireny Zakrzewskiej.

Organizatorzy

Praca Patryka Sobuckiego:

“Moim wymarzonym zawodem jaki w przyszłości chciałbym wykonywać to żołnierz zawodowy. Już we wczesnym dzieciństwie lubiłem się bawić zabawkowymi pistoletami. Znam ich typy i nazwy, a nawet czas ich użytkowania. Interesuję się działaniami wojennymi. Znam miejsca większych bitw i przebieg działań wojennych. Lubię ćwiczyć i podoba mi się chodzenie w mundurze, toteż na początek chciałbym spróbować zmierzyć się z zajęciami w szkole mundurowej. Przygotuje mnie ona do dalszej służby w wojsku zawodowym. Marzy mi się, aby z upływem czasu zdobywać coraz wyższe stopnie wojskowe. chciałbym również wyjeżdżać na misje wojskowe jak mój wujek, który był w wojsku kapelanem i był w Bośni – Hercegowinie i w Afganistanie.
Chcę służyć i bronić naszą kochaną Ojczyznę.”