Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Był on okazją do wyrażenia własnych uczuć za pomocą plastycznych środków wyrazu, a zarazem okazją do odkrywania i rozwijania talentów przez młodych twórców.

W tegorocznej edycji dzieci z klas 0-3 miały za zadanie samodzielnie zaprojektować i wykonać ilustrację do ulubionej baśni lub legendy. W związku z realizacją konkursu w szkole w dniach 15-25 lutego odbyły się warsztaty plastyczne dla każdej z klas.

W konkursie wzięło udział łącznie 112 uczestników. Prace plastyczne zostały ocenione przez jury w składzie: p. Iwona Sikorska, p. Sławomira Piernik, p. Małgorzata Hejman, p. Monika Gromadzka. Przyznano nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: klasy 0-1,      klasy 2-3, klasy 5-6 oraz klasy 6-8.

Oto jak przedstawiają się wyniki tego konkursu:

Kategoria klasy 0-1:

I miejsce:Eliza Domańska – kl. 1c

II miejsce:Jakub Chłodziński – kl. 1c

III miejsca:Hanna Grudzień – kl. 1a, Maja Dzięciołowska – kl. 1c

Wyróżnienia:Michał Barczak – Sówki, Oliwia Kacprzak – Liski, Lena Obieziurska – Liski, Filip Kołodziejczyk – kl. 1a, Martyna Szelągowska – kl. 1b, Jędrzej Rawski – kl. 1c

Kategoria klasy 2-3:

I miejsca:Anna Bartczak – kl. 2c, Lena Kaniewska – kl. 2c

II miejsca:Kinga Kruszyńska – kl. 2c, Lena Jabłońska – kl. 3b

III miejsca: Magdalena Olczak – kl. 2b, Zofia Urbańska – kl. 3b

Wyróżnienia:Nadia Bączkiewicz – kl.2a, Adrianna Bączkiewicz – kl.2b, Julia Kujawa – kl. 2b, Zofia Byczek – kl. 2c, Julia Wszołek – kl. 3a

Kategoria klasy 4-6:

I miejsce:  Aleksandra Szkołuda – kl. 4b

II miejsce:  Alicja Ochocińska – kl. 5a, Maja Ryszewska – kl. 5a

III miejsca: Ksawery Jaszewski – kl. 5a, Wiktor Słomczewski – kl. 5a

Kategoria klasy 5-8:

I miejsca:  Samanta Dombrowska – kl. 7b,

II miejsca: Julia Rogalska – kl. 6a, Artur Lewandowski – kl. 7a

III miejsca: Julia Krulikowska – kl. 7c, Agata Bretes- kl. 7a

Nagrody ufundowała RR Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osięcinach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Osięcinach, za co pragniemy serdecznie podziękować. Wręczono nagrody książkowe laureatom i słodkości wszystkim uczestnikom. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu głównym naszej szkoły, można je również oglądać na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do galerii prac.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorzy: Z. Polaszek, A. Siarkowska, I. Sikorska,
                         I. Zakrzewska, M. Hejman, A. Musiał