W tegorocznej edycji dzieci z klas 0-3 miały za zadanie zaprojektować i wykonać ilustrację do ulubionej książki znanego, współcześnie żyjącego autora – Grzegorza Kasdepke. W związku z realizacją konkursu w szkole odbyły się warsztaty plastyczne dla każdej z klas, poprzedzone autorskimi spotkaniami online oraz głośnym czytaniem książek tego autora.

W konkursie wzięło udział łącznie 80 uczestników. Prace plastyczne zostały ocenione przez trzyosobowe jury w składzie: p. Ewa Martwicka, p. Małgorzata Hejman, p. Jolanta Małecka. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-1 oraz klasy 2-3.

Oto jak przedstawiają się wyniki tego konkursu:

Kategoria klasy 0-1:

I miejsca: Maciejewska Marysia – Liski, Kłonowski Mateusz – kl. 1a

II miejsca:Duwe Małgosia – Liski,  Kaniewska Lena – kl. 1c

III miejsca: Szelągowska Martyna – Liski,  Ilecki Janek – kl. 1c

Wyróżnienia: Ignaczak Gabrysia – Sówki, Marczewski Adam – Sówki, Chosa Piotr – Sówki, Urbański Jacek – Sówki, Grzanka Franek – Sówki, Ziółkowska Nadia – kl. 1a, Opasik Izabela-  kl. 1b,Sateja  Kamil – kl. 1b, Gumiński Michał – kl. 1b, Dybowska Ania – kl. 1c.

Kategoria klasy 2-3:

I miejsca: Twardowska Olga – kl. 2b, Błaszczyk Kinga – kl. 3a

II miejsca: Wszołek Julia – kl. 2a, Nowak Zosia – kl. 3b

III miejsca: Jabłońska Lena – kl. 2b, Tuszyńska Magdalena – kl. 3a

Wyróżnienia:  Włodarski Michał – kl. 2a, Olszewska Amelia – kl. 2b, Sobczyńska Zuzanna – kl. 2b, Urbańska Zofia – kl. 2b, Niedzielska Lena – kl. 3a, Lewandowska Justyna – kl. 3a, Nowakowska Magdalena – kl. 3a, Szczerbiak Ola – kl. 3c.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców ZSP w Osięcinach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Osięcinach, za co pragniemy serdecznie podziękować. Wręczenie nagród nastąpi w szkole. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu głównym naszej szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorzy: Z. Polaszek, A. Siarkowska, I. Sikorska, I. Zakrzewska, M. Hejman, A. Musiał