22grudnia 2022r. w auli naszej szkoły wręczono nagrody i wyróżnienia w I SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM o PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY zorganizowanym w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego. 
22 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wydarzeniu przygotowanym przez polonistki p. Annę Jezierską i p. Anetę Ratajczyk przy wsparciu dyrektora szkoły p. Andrzeja Polaszka. Zadaniem uczestników było zredagowanie opowiadania twórczego zainspirowanego twórczością Adama Mickiewicza, wieszcza narodowego, przedstawiciela polskiego romantyzmu. Autorów prac doceniono za ich warsztat, wyobraźnię i kunszt literacki.

I miejsce- markowe pióro Dyrektora Szkoły otrzymał Ksawery Jaszewski z kl.6a, autor opowiadania ,,Dziwny sen’’;

II miejsce- nagroda książkowa – Patrycja Dybowska z kl. 8 b , autorka utworu ,,Z wizytą w Soplicowie’’;

III miejsce – nagroda książkowa wędruje do Antoniego Pakulskiego z kl. 8b za opowiadanie ,,Z wizytą w Soplicowie’’.

Wyróżniono prace Magdaleny Kwiatkowskiej z kl. 8b ,,O tym, jak dotarłam do Soplicowa’’ i Dawida Łodygowskiego z kl. 4b ,,Szlachcic i diabeł’’.

Warto zaznaczyć, że dużo pracy wykonali też pozostali uczniowie, którzy  zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Konkurs będzie miał charakter cykliczny. Zapewne promowanie zdolności literackich uczniów przyczyni się do większego zainteresowania językiem polskim oraz dbałością o słowo pisane.

Serdecznie dziękuję naszym wspaniałym uczniom – jestem pod wrażeniem Waszego talentu i wyobraźni! Dziękuję też Panu Dyrektorowi oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Gratuluję zwycięzcom!

Anna Jezierska