Rozwijając zainteresowania literackie i fotograficzne uczniów szkół podstawowych, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Osięcinach zorganizował Konkurs Fotograficzno – Literacki ,,Z obiektywem przez Kujawy’’. Zadaniem uczestnika było sfotografowanie obiektu historycznego, krajobrazu przyrody, elementu folkloru, architektury, urokliwe miejsca na Kujawach oraz opisanie przedmiotu fotografii.
Do konkursu przystąpili uczniowie 5 szkół z rejonu. Nadesłano 37 prac.
7 czerwca 2023r.  ich oceny dokonała komisja w składzie:
Katarzyna Kempara – polonistka,
Michał Laskowski- ksiądz – katecheta,
Sebastian Jóźwiak – fotograf.

Oto wyniki:

I miejsce
Jan Jędrzejewski–  Zespół Szkolno- Przedszkolny w Osięcinach

II miejsce
Martyna Dąbrowska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Osięcinach

III miejsce
Aleksander Szczerbiak–Zespół Szkolno- Przedszkolny w Osięcinach

Wyróżnienia: Maja Świątkowska i Dominika Kalocińska –  Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie

Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej mieszczącej się w holu na II piętrze Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Osięcinach.
Organizatorzy składają podziękowanie wszystkim, dzięki którym Konkurs mógł się odbyć: Radzie Rodziców, Sebastianowi Jóźwiakowi oraz Maciejowi Kłonowskiemu za ufundowanie nagród, uczestnikom Konkursu i ich opiekunom, członkom Komisji Konkursowej.

Organizatorzy: Anna Jezierska, Andrzej Rosiński