21 października 2022 r. klasy czwarte wzięły udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem “Baśniowe bingo”, który składał się z pięciu konkurencji. Na początek trzyosobowe zespoły otrzymały kartę bingo, ilustracje z ośmiu baśni oraz etykiety z tytułami. Prowadząca czytała kolejne fragmenty, a uczniowie odgadywali tytuły baśni i przyklejały pod właściwą ilustracją. Wybór padł na najbardziej znane baśni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Uczniowie bezbłędnie poradzili sobie z tym zadaniem. Kolejne zadanie polegało na rozszyfrowaniu zakodowanych kodami QR tytułów baśni. Następnie uczennice otrzymały do rozwiązania krzyżówkę, która była tematycznie związana z baśniami. Po uzupełnieniu krzyżówki przyszedł czas na układanie puzzli na czas. Ta konkurencja wyłoniła liderów. Ostatnim zadaniem było odgadywanie na podstawie przedmiotu (np.: lusterko, ziarnko grochu, jabłko, zapałki), z jaką baśnią się on kojarzy. Trzeba było podać prawidłowy tytuł baśni. Celem konkursy było przypomnienie twórczości H. Ch. Andersena i braci Grimm, sprawdzenie stopnia znajomości baśni, rozbudzanie w uczniach pasji czytania oraz rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie p. Aneta Ratajczyk, p. Sławomira Piernik, p. Zofia Polaszek, która po zsumowaniu punktów przyznała:
I miejsce – klasie IV a (Maciejewska Lena, Mikołajczyk Natalia, Wszołek Julia)
II miejsce – klasie IV b (Chmielewska Katarzyna, Twardowska Olga, Urbańska Zofia)
Laureatki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek