23 maja uczniowie klas 2 b oraz  2 c wybrali się na wycieczkę do Torunia. Już sama podróż wielkim autokarem, bez rodziców, była dla naszych dzieci dużym przeżyciem i ogromną radością.  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika. Dzieci mogły wypiekać własne pierniczki. Poznały również historię wypiekania toruńskich pierników.  Następnie poszliśmy na pyszny obiad do restauracji. Po obiedzie spacerowaliśmy po Toruniu z naszym  panem przewodnikiem. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce.  Kolejnym punktem wycieczki był bardzo ciekawy pokaz w Domu Legend. Następnie mieliśmy czas do dyspozycji grupy na zakup pamiątek i lodów. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film „Kolory w kosmosie”.  Każdy do domu powrócił z niezapomnianymi wspomnieniami, pamiątkami i uśmiechem na twarzy, a także nadzieją na ponowne odwiedzenie tych miejsc.