Dzień 20 listopada to szczególna data, obchodzimy wtedy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Jest to czas, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane, przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji!  Włączając się w propagowanie tego przesłania klasa 3a i 3b rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” realizując w kolejnych dniach szereg działań. Celem ich było przypomnienie uczniom podstawowych prawa dziecka oraz uświadomienie, że oprócz praw maja również obowiązki. Zorganizowano „Dzień koloru niebieskiego”  podczas, którego uczniowie klas I – III oraz nauczyciela przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Odbyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym nt. „Poznajemy prawa i obowiązki dziecka”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, uczyli się wierszy i piosenki. Na podsumowanie projektu  dla społeczności szkolnej uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny ze scenkami ilustrując prawa dziecka. „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” tak jak powiedział kiedyś Janusz Korczak „nie ma dzieci są ludzie”, więc pamiętajmy o tym w życiu codziennym. A. Domańska, A. Wojtkowska