Każdy z nas zyska na ochronie środowiska.

14 września 2021 r. klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami odwiedziły  firmę Plast – Mar w Balczewie. Zakład ten specjalizuje się w recyklingu odpadów stosując nowoczesne technologie. Dzieci zapoznały się z zasadami segregowania odpadów oraz etapami przetwarzania tworzyw sztucznych w sposób przyjazny dla środowiska. Uczniowie zwiedzili halę produkcyjną, gdzie mogli obserwować pracę maszyn do produkcji regranulatu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało w prezencie kolorowe doniczki oraz smycz z logo firmy. Kolejnym punktem naszego wyjazdu był otaczający zakład las, w którym usytuowana jest ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza. Tam przy leśniczówce czekał już pan leśniczy, który zabrał nas na spacer. Podczas leśnej wędrówki uczniowie obserwowali przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznali warstwową budowę lasu. Rozpoznawali i nazywali drzewa liściaste i iglaste oraz ich owoce. Liczyli ile lat mają drzewa.  Poznali ptaki i zwierzęta zamieszkujące las.  Dzieci wsłuchiwały się w odgłosy przyrody.

Pełni wrażeń, zrelaksowani, w dobrych humorach, bogatsi o nową wiedzę na temat środowiska naturalnego człowieka, jego walorów zdrowotnych i ochrony środowiska wróciliśmy do szkoły.

Agnieszka Domańska, Aneta Wojtkowska