Od października w klasie 3a i 3b realizowany jest projekt edukacyjny ,,Wybieram ruch i marzenia – nie uzależnienia”.  W związku z tym podejmowanych jest szereg działań o charakterze profilaktycznym. Jednym  z nich jest organizowanie spotkań z osobami, których praca ma na celu poprawę sprawności i kondycji fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.  W związku z tym do szkoły zostali zaproszeni  rodzice uczniów z kl. 3b. 11 października gościła w naszej szkole pani Magdalena Włodarska- rehabilitant i fizjoterapeuta. Nasz gość opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, kim są jego pacjenci. Następnie uczniowie dowiedzieli się,  czym charakteryzuje się prawidłowa postawa ciała i jakie są przyczyny powstawania wad postawy. Pani Magda pokazała dzieciom szereg ćwiczeń rozciągających, zwiększających ruchomość stawów oraz wzmacniających mięśnie brzucha, kręgosłupa, kończyn górnych, dolnych i stóp. Wykorzystała do tego bardzo atrakcyjne pomoce, np.: krążki sensoryczne, pachołki, taśmy rehabilitacyjne, woreczki i duże piłki gimnastyczne. Dzieci chętnie i bardzo aktywnie pracowały pod okiem fizjoterapeutki, która czuwała nad  prawidłowością wykonywanych ćwiczeń.                           
25 października odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Cybulskim- nauczycielem wychowania fizycznego w szkole średniej i trenerem klubu piłkarskiego. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy w szkole oraz pasji jaką jest piłka nożna. Następnie przeprowadził szereg bardzo atrakcyjnych ćwiczeń mających na celu rozwijanie u uczniów umiejętności gry w piłkę. Na początku była oczywiście rozgrzewka. Następnie dzieci, podzielone na cztery drużyny, wykonywały ćwiczenia sprawnościowe w formie toru przeszkód. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem podejmowali wszystkie zadania, a element rywalizacji wzmacniał emocje. Na zakończenie odbyły się kilkunastominutowe mecze piłki nożnej, które ostatecznie rozstrzygnęły rywalizację.                                                   
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wizytę w naszej szkole  i przeprowadzenie bardzo atrakcyjnych zajęć, które z pewnością długo pozostaną w pamięci uczestników oraz zachęcą ich do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia oraz uprawiania sportu.

K. Simińska i A. Trzeciak