W dniu 02.02.2024 roku odbył się finał projektu profilaktyczno – edukacyjnego ,, Szachy uczą rozsądnego dokonywania wyborów”. 

Wcześniej uczniowie realizowali projekt poprzez takie działania jak :  nauka gry w szachy, spotkania z terapeuta uzależnień, udział w zajęciach profilaktycznych, konkurs plastyczny Magia szachów. Głównym elementem była wystawa prac plastycznych Magia szachów oraz Karnawałowy Turnieju szachowy. Organizatorem tychprzedsięwzięć był GOPS, Rada Rodziców, Fundacja Zagrajmy razem

Szachiści z terenu Gminy Osięciny, Kruszwicy i Włocławka spotkali się w piątek w auli naszej szkoły. 69 zawodników stawiło się do rozgrywek na dystansie 7 rund.  Dla wielu naszych szachistów była to pierwsza okazja do wzięciu udziału w takiej imprezie sportowej. Stroje karnawałowe dodały akcent wyjątkowości wydarzeniu – królowie i królowe, rycerze, barwne stroje i wspaniałe szachowe akcenty były niesamowite. Ekspozycja prac plastycznych z konkursu Magia szachów dodatkowo udekorowała salę turniejową. Zawodnicy z pełnym zaangażowaniem, powagą i wytrwałością toczyli bój na szachownicach przez prawie 4 godziny.  Najmłodsi zawodnicy -przedszkolaki wspaniale bardzo dzielnie dawali sobie radę, a Franciszek Konopiński wspaniale zadebiutował zdobywając III miejsce. Wśród zawodników z klas I-III pierwsze miejsce wywalczyła Marysia Maciejewska. W najstarszej grupie -klasy IV-VIII najlepszym zawodnikiem okazał się Filip Skwarczyński, a trzecie miejsce przypadło Lenie Maciejewskiej.

Dziękujemy sponsorom: sklep Staniszewski, Bufet centralny Rafał Matusiak, ,,Meblohurt,, Zbigniew Tuszyński, ,,Agromet,,Anna Wesołowska, gospodarstwo Rolne Jacek Ptaszyński, Gospodarstwo Rolne Mazurek, Gabinet Weterynaryjny Piotr Styk, Rolety i żaluzje Piotr Pakulski. Za słodki poczęstunek dziękujemy firmie OHZ Osięciny oraz LacPol Piotrków Kujawski. Za pyszny obiad podziękowania do Smaczne spod lasu Sebastian Kwiatkowski. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Karnawałowego Turnieju Szachowego