Kto ty jesteś?
– Polak mały.

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Tego dnia dla dzieci zostały przygotowane odznaki, dla dziewczynek „Jestem Polką” dla chłopców  „Jestem Polakiem”. Dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” biorąc przy tym  udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. Nie zabrakło tańca i zabawy przy piosence „ Jestem Polką i Polakiem”. Wspólnym akcentem było obejrzenie prezentacji multimedialnej o charakterze patriotycznym. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.