Jesień to idealny czas na zwrócenie jeszcze większej uwagi na właściwe odżywianie się jako wyraz troski o własne zdrowie. Uczniowie klasy 1c poznali zasady racjonalnego, zdrowego odżywiania. Wiedzą więcej na temat wartości odżywczych produktów żywnościowych, mają też świadomość znaczenia odpowiedniej diety dla utrzymania zdrowia, wiedzą co trzeba ograniczać w swoim jadłospisie oraz jak aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu wpływają na samopoczucie. Uczniowie wypowiadali się na temat swoich ulubionych potraw, tego co jest zdrowe. Ustalali z jakich produktów można skomponować śniadanie, obiad i kolację, a co można zjeść na podwieczorek. Poznali Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży, którą na koniec ułożyli wspólnie, dobierając  Pamiętali także o zdrowym, kolorowym drugim śniadaniu, które zjedli z ogromnym  apetytem. Były pyszne kanapki, świeże owoce i warzywa oraz sałatki i surówki.
    Uczniowie wiedza, co jest kluczem do zdrowia, prawidłowego rozwoju i dobrych wyników w nauce.

Anna Musiał