Warsztaty kulinarne to świetna okazja do rozwijania samodzielności u dzieci, ale nie tylko. Poprzez przygotowanie posiłku i wspólne jedzenie uczniowie zdobywają doświadczenia za pomocą smaku, wzroku i węchu, rozwijają wyobraźnię i uczą się kulturalnego zachowania przy stole. Ponadto samodzielne przygotowanie posiłku napełnia dzieci radością i dumą.
Dnia 7 listopada grupa uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, które odbywają się co drugi wtorek. Na tych zajęciach uczniowie w raz z opiekunami piekli ,,Dyniowe bułeczki drożdżowe’’. Był to pyszny pomysł na domowe pieczywo, ale w nieco innym wydaniu. Bułki przygotowuje się dokładnie tak samo, jak te klasyczne.
Zapiekane bułki dyniowe z piekarnika to idealny pomysł na śniadanie, kolację, a nawet ciepłą przekąskę. Tak przygotowane bułeczki nie tylko pięknie się prezentują, ale także smakują bardzo dobrze. Są bardzo chrupiące, a nadzienie każdy sam dobiera według własnego smaku. My użyliśmy sera żółtego, salami, szynki, sosu, przypraw, które nadały im wyjątkowego smaku. Samo przygotowanie takich bułeczek z piekarnika zajmuje dosłownie kilka minut. Każda z nich jest warta poświęcenia, ponieważ bułeczki są wyśmienite.
Zajęcia były okazją do zdobycia nowych umiejętności, wymiany doświadczeń kulinarnych uczestników oraz integracji dzieci.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia już wkrótce odbędą się zajęcia na których nie zabraknie wypieków, które są tradycją w ten świąteczny czas i goszczą na naszych stołach w czasie świąt.
Beata Gawrońska, Agnieszka Trawińska