Pomimo kapryśnej pogody, jesień to bardzo inspirująca pora roku, potrafiąca rozświetlić szare deszczowe dni słonecznymi kolorami i ciepłym blaskiem ognia. Przekonały się o tym uczennice należące do Koła Miłośników Biblioteki, które podczas wtorkowych zajęć wykonywały lampiony z mnóstwem motywów i darów jesieni. Do pracy wykorzystały słoiki, kukurydzę, szyszki, wielobarwne liście, kasztany, żołędzie, sznurek, świeczki. Z zapałem i pomysłowością ozdobiły swoje prace, rozwijając i pobudzając jednocześnie wyobraźnię i kreatywność. Na koniec wszystkich zachwycił  nastrojowy klimat.  Lampion to przepiękny i naturalny przedmiot, który będzie ozdobą każdego pomieszczenia. Po włożeniu w niego tealighta zabłyśnie pięknym i ciepłym światłem, które umili długie listopadowe wieczory… z książką.
Warsztatom towarzyszyła miła atmosfera. Uczennice pracowały z wielkim zaangażowaniem, co przyczyniło się do przepięknego efektu końcowego.

Irena Zakrzewska