Szumi las, śpiewa las, gubi złote liście…

20 października br. korzystając z pięknej i słonecznej aury uczniowie klasy 2a  i 2b wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci przywitał pan leśniczy Marcin Dojlitko, który opowiedział o rodzajach lasów, roślinach i mieszkających w nich zwierzętach. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, ich liście i owoce. Celem zajęć było kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz konieczność jej poszanowania, uświadomienie dzieciom roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las. Przypomnieliśmy także sobie jak należy zachowywać się w lesie, który jest domem zwierząt. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Jesienne słońce podkreślało niesamowite barwy jesieni. Dzieci zbierały liście, żołędzie, kasztany.

Ten dzień dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

A. Domańska, A. Wojtkowska