11 października 2022 r. klasa 3a i 3b korzystając ze słonecznej, pięknej pogody wybrały się na wycieczkę do naszego lasu w Osięcinach. Dzieci poznały las jesienią. Dowiedziały się od Pana Leśniczego jak jest zbudowany, jak nazywają się poszczególne jego warstwy. Poznały różnorodność szaty roślinnej: drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, zbierały „skarby jesieni”. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Poznały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość.

Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie ziemniaków na pożegnanie lata i powitanie kolorowej jesieni.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji  i Panu Leśniczemu w przeprowadzeniu zajęć.

A.  Domańska, A. Wojtkowska