Dnia 7 listopada w bibliotece naszej szkoły klasy trzecie miały okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach prowadzonych przez lokalną artystkę, poetkę i malarkę – panią Ewę Chrząszcz – Raniszewską. W trakcie zajęć warsztatowych dzieci miały okazję poznać technikę tworzenia tekstów poetyckich i razem z panią Ewą stworzyły dwa utwory wierszowane. Oto wynik wspólnej pracy:

Pogodna jesień (miniatura poetycka)

Koniec wakacji, znów przyszła jesień.
Jesienny wietrzyk w świat swój śpiew niesie.
I kolorowe, opadłe liście, goni po trawie, gwiżdżąc perliście.

Jesienią w parku

Jesienią w parku całej klasie,
radośnie i wesoło.

Kasztanowiec gubi swe dzieci,
bawimy się w berka z kasztanami.

Pac, raz na głowę,
bęc znowu w plecy.

Lecą kasztany,
śmieją się dzieci.

Na koniec uczniowie klas trzecich podziękowali pani Ewie za ciekawe zajęcia, wręczając jej kwiaty.

Zofia Polaszek