„Krakowskim Przedmieściem ku schodom,
Ku schodom ruchomym i w dół.
Przygodo, warszawska przygodo,
Gdzie szukać cię, jeśli nie tu?”

13  października wczesnym rankiem o godzinie 6.00 pięćdziesięcioro uczniów klas czwartych wraz z opiekunami (B. Rosińska- kierownik, J. Tumińska, A. Ratajczyk, A. Waloszek) wyruszyło do stolicy.
Pierwszym punktem zwiedzania było Lotnisko Chopina. Uczestnicy mieli okazję na tarasie widokowym podziwiać przyloty i odloty samolotów. Następnym celem był pobyt na Stadionie Narodowym, który szczególnie spodobał się uczestnikom. Duże wrażenie   wywarła na nich trasa piłkarskimi emocjami.
Pogoda była słoneczna, więc spacer po Placu Zamkowym, Starówce, pobyt na Placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, był prawdziwą przyjemnością.
Ostatnim- i najdłuższym- punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. To prawdziwy raj dla miłośników nauki. Uczniowie  odkrywali tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzali  doświadczenia i świetnie się przy tym bawili. Każdy mógł poczuć się badaczem, odkrywcą; przekonać się jak zmysły pozwalają odbierać świat.
Wycieczka była udana. Uczniowie zwiedzili wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera.  Pomimo zmęczenia  wszyscy byli zadowoleni.

Aneta Ratajczyk