W minioną środę, tj, 7.06.2023 roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!” Pomysł na akcję zrodził się po przeanalizowaniu wskaźników czytelnictwa w Polsce. Okazało się, że młodzi ludzie poniżej 15 roku życia czytają więcej niż dorośli. Dane z tego roku również to potwierdzają, dlatego też pomysł na akcję, w której zadaniem uczniów jest pokazanie, jak się czyta i złamanie stereotypu nieczytającej młodzieży!
7 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie z całej Polski, również z Osięcin, czytali wybraną przez siebie książkę. W naszej szkole młodsi (zerówki i klasy I – III) wysłuchali opowiadania, które przeczytała dla nich p. Sławka Piernik – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, a następnie zagłębili się w swoich książeczkach. Uczniowie klas IV – VIII wyszli czytać na boisko szkolne, gdzie pod wnikliwym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Krzysztofa Banasiaka i nauczycieli utworzyli napis „CZYTAMY”. Zaczytaną młodzież uwiecznił na zdjęciach z drona p. Tomasz Zieliński.
Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, iż z czytaniem wśród młodzieży jest dobrze!  Wierzymy, że w  młodych czytelnikach tkwi siła! Liczymy na to, że nasz udział w akcji przyczynił się do ogólnopolskiego pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu.

Irena Zakrzewska, Zofia Polaszek