W sobotę, 30 kwietnia w Kowalu odbył się IX Turniej Szachowy im. Króla Kazimierza Wielkiego. W rocznice  712 urodzin króla do królewskich potyczek przystąpiło 24 juniorów  z Kowala, Gdańska, Torunia, Włocławka , Nowego Miasta Lubawskiego oraz ośmioro uczniów ZSP w Osięcinach. Po siedmiu rundach w systemie szwajcarskim na drugim miejscu sklasyfikowany został Daniel Woszczyński, który zdobył taką samą ilość punktów jak zwycięzca. Bardzo dobre partie rozegrał Filip Skwarczyński i ukończył zmagania turniejowe na IV miejscu. Lena Maciejewska w ogólnej klasyfikacji była 12, ale w kategorii dziewcząt zdobyłaby pierwsze miejsce. Bardzo dzielnie dawali sobie radę uczniowie klas pierwszych – Marysia Maciejewska i Jacek Urbański, którzy w poprzednim tygodniu walczyli w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wzorową postawą i walecznym duchem zadebiutowali w występach turniejowych: Zosia Urbańska, Mateusz Gąsiorowski oraz Kinga Kruszyńska. Uczniowie oraz rodzice zostali oprowadzeni po Kowalu przez  Burmistrza – p. Eugeniusza Gołembiewskiego, dowiedzieli się wiele ciekawych informacji  o Kowalu oraz podziwiali strefę zieleni chętnie fotografując urokliwe miejsca.