W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy przyłączyło się do akcji organizowanej przez wydawnictwo “Bliżej przedszkola” – IX-go Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pt. “Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Impreza biegowa została przeprowadzona 31 maja 2023 roku na Stadionie Gminnym w Osięcinach. Udział w niej wzięło 96 dzieci. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy, aby następnie wziąć udział we wspólnej rozgrzewce. W biegu głównym wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły aż 2800 metrów !! Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Gratulujemy biegaczom!!!