7 czerwca aula naszej szkoły zamieniła się w prawdziwą salę koncertową. Do IX już edycji Konkursu Piosenki Angielskiej przystąpiło 29 młodych artystów z dziesięciu szkół naszego regionu (z Pocierzyna i Kościelnej Wsi, Topólki, Konecka, Izbicy Kuj., Piotrkowa Kuj., Dębołęki, Niszczew, Zbrachlina, Brudnowa oraz Osięcin).

Młodzież była oceniania przez jury w składzie: p. Małgorzata Chrząszcz (filolog, nauczyciel j. angielskiego, właścicielka szkoły językowej „Happy English”), p. Karolina Domańska (muzyk, właściciel firmy „Muzokar”), p. Magdalena Nowak (kierownik Centrum Usług Wspólnych, przedstawiciel Urzędu Gminy Osięciny).

Jurorzy mieli nie lada wyzwanie, gdyż poziom wystąpień był ogromnie wysoki. Jednak biorąc pod uwagę walory wokalne, poprawność artykulacji w języku angielskim i ogólne wrażenie artystyczne przyznano następujące nagrody: I miejsce- Oliwia Możdżeń („There you’ll be”), Zespół Szkół w Zbrachlinie I miejsce- Naomi Gołębiewska („Dancing in the sky”), Szkoła Podstawowa nr 1 w Izbicy Kujawskiej II miejsce- Alicja Głowacka („Easy on me”), Szkoła Podstawowa w Topólce II miejsce- Julia Przybylska („Part of the world”), Szkoła Podstawowa nr 1 w Izbicy Kujawskiej III miejsce- Zespół „Markowe Nutki” („Country roads”), Zespół Szkół w Zbrachlinie III miejsce- Maria Ilecka („Riptide”), Szkoła Podstawowa w Osięcinach Wyróżnienia: Zespół „Viola Krystin” („Lovely”), Szkoła Podstawowa w Niszczewach Jakub Dybowski („My way”), Zespół Szkół w Zbrachlinie Marta Drążkiewicz („Shallow”), Szkoła Podstawowa w Konecku.

Natomiast ulubieńcami widowni zostały reprezentantki Szkoły w Pocierzynie i Kościelnej Wsi- Maja Olczak i Nadia Nowak, śpiewając eurowizyjny hit pt. „Solo”. To właśnie one otrzymały Nagrodę Publiczności.

Ogromne podziękowania za przygotowanie konkursu należą się Urzędowi Gminy Osięciny za ufundowanie nagród oraz poczęstunku, p. Tomaszowi Cybulskiemu i p. Tomaszowi Zielińskiemu za obsługę techniczną, dyrekcji oraz pracownikom obsługi.

Organizatorzy konkursu: I. Kisielewska, Z. Tumiński