27 września uczniowie kl. III a z wychowawczynią odwiedzili Gminną  Bibliotekę Publiczną  w Osięcinach. Celem wycieczki było poznanie nowej metody teatralnej, jaką jest kamishibai, czyli wywodzący się z Japonii teatr obrazu. Dosłownie słowo „kamishibai” oznacza sztukę teatralną przedstawianą na papierze (jap.”kami” – papier, „shibai” – sztuka). Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie.                                                                                                                                                                           
Pani Sławomira Piernik zaprezentowała dzieciom baśń braci Grimm pt. ,,Jaś i Małgosia”. Było to z pewnością niecodzienne spotkanie z książką. Technika i walory takiego przedstawienia baśni pomogły osiągnąć magiczny efekt koncentracji, dlatego dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu i oglądały zmieniające się ilustracje. Czytanie metodą kamishibai zapewnia niesamowite wrażenia, rozwija wyobraźnię, uczy kreatywnego myślenia.

Na zakończenie wycieczki uczniowie mogli podziwiać przepiękne obrazy autorstwa lokalnych artystek: p. Ewy Chrząszcz -Raniszewskiej i pani Renaty Kosteckiej. Wycieczka utwierdziła uczniów w przekonaniu, że biblioteka to miejsce, w którym nie można się nudzić.

Katarzyna Simińska