Muzeum Diecezjalne we Włocławku w pięknej sali koncertowej gościło 64 szachistów z Włocławka i okolic. W zmaganiach szachowych uczestniczył ośmioro uczniów z ZSP w Osięcinach: Nataniel Lipski, Filip Skwarczyński, Lena Maciejewska, Jan Ilecki, Filip Opłatkowski, Maria Maciejewska, Bartosz Ochociński i Kamil Nowak. Nasi  wszyscy zawodnicy zdobyli punkty i  dzielnie walczyli na dystansie 7 rund w tempie 15min na zawodnika, często kojarzeni byli ze starszymi zawodnikami, z klubów szachowych, z kategoriami. Filip Skwarczyński uzyskał 5 pkt (czwarty wynik w turnieju), Lena Maciejewska drugi wynik dla kobiet. Nasi najmłodsi zawodnicy – Bartek i Kamil odważnie i wytrwale walczyli w tak poważnych zmaganiach turniejowych.   Na zakończeniu turnieju obecny był biskup włocławski, który wręczył dyplomy i puchary, pogratulował wszystkim uczestnikom rywalizacji podkreślając, że szachy są wymagającą grą, kształtującą charakter i myślenie. Zauważył również, że każda porażka uczy i wzmacnia charakter.