W dniu 20 czerwca 2023 roku odbył się konkurs szachowy w Szkole Podstawowej w Osięcinach. Konkurs był częścią Projektu profilaktyczno-edukacyjnego “Szachy uczą rozsądnego dokonywania wyborów”, który został zrealizowany dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat uczęszczających do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Osięciny.

Konkurs miał na celu promowanie gry w szachy jako narzędzia rozwijającego umiejętności logicznego myślenia, koncentracji oraz podejmowania rozsądnych decyzji. Udział w nim wzięło 70 uczestników, którzy reprezentowali różne placówki oświatowe z terenu gminy Osięciny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a trzy najlepsze miejsca w każdej grupie wiekowej zostały uhonorowane dodatkowo pucharem.

Konkurs szachowy w ramach Projektu profilaktyczno-edukacyjnego “Szachy uczą rozsądnego dokonywania wyborów” okazał się sukcesem, przyczyniając się do promocji gry w szachy jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego oraz rozwijania umiejętności poznawczych u dzieci.

Organizatorami turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Osięcinach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osięcinach, Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwał pan Janusz Augustowski – sędzia szachowy kl. Państwowej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację jak i przeprowadzenie II edycji gminnego turnieju szachowego.

Wyniki turnieju:

Spr sędziowskie z II Gminnego Turnieju Szachowego Przedszkolaków w Osięcinach 2023

Spr sędziowskie z II Gminnego Turnieju Szachowego Uczniów kl. I – III w Osięcinach 2023

Spr sędziowskie z II Gminnego Turnieju Szachowego Uczniów kl. IV – VIII w Osięcinach 2023