Przed zakończeniem roku szkolnego szachiści z przedszkoli z terenu całej gminy mieli okazję zagrać wspólnie i doświadczyć emocji dużego wydarzenia sportowego jakim jest turniej szachowy. Wydarzenie było doskonałą okazją praktycznego poznania zasad obowiązujących na turniejach, wypróbowania swoich umiejętności szachowych, a przede wszystkim stworzyło możliwość rozwoju emocjonalnego dzieciom, kształtując wytrwałość, kreatywność, dążenie do celu, zachęcając do dawania sobie rady w trudnych sytuacjach, pokonywania przeciwności i budowania poczucia swojej wartości. Te umiejętności przydadzą się naszym młodym szachistom we wszystkich innych życiowych wyzwaniach. Przedszkolakom z ZSP w Osięcinach należą się szczególne gratulacje – grają w szachy od niedawna, dla zdecydowanej większości był to pierwszy turniej, a już doskonale poradzili sobie z tak poważnym wyzwaniem, grali poprawnie i z zaangażowaniem, zdobywali punkty i doświadczenie, wytrwali cały dystans 6 rund w tempie 10 min na zawodnika. Mimo zmęczenia, wysokiej temperatury na sali turniejowej walczyli jak prawdziwi mistrzowie do końca i z uśmiechem. Jesteśmy z Was dumni!