W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej organizowanej przez Fundację “Dbam o Mój Z@sięg”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie, jak również rozwijanie kreatywności, wrażliwości estetycznej, uzdolnień językowych uczniów, wspólne spędzanie czasu wolnego oraz kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
Po zgłoszeniu placówki do projektu zakupiliśmy pakiet 100 kartek okolicznościowych, na których uczniowie należący do Koła Wolontariuszy i Koła Miłośników Biblioteki napisali życzenia bożonarodzeniowe. Wypisane kartki zostały wysłane do chorych dzieci. Już po raz kolejny nasi uczniowie udowadniają, że są empatyczni i potrafią pomagać innym. Udział w takich inicjatywach uczy wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka i sprawia, że świat staje się piękniejszy, szczególnie w te magiczne święta. Część kartek trafiła również do rodzin naszych uczniów, aby podkreślić szczególną pamięć o bliskich i wzmocnić więź między nimi.
Udział w kampanii “Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” to same plusy: kartki sprawiają radość odbiorcom, pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować, poprzez skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę.
Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.


Koordynatorki akcji:
Irena Zakrzewska
Agnieszka Waloszek