„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
(Ks. Mieczysław Maliński)

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy niemal wszystkie serca otwierają się na potrzeby innych ludzi. Mając na uwadze ten fakt, koła wolontariuszy i biblioteczne wraz z opiekunkami zorganizowały kiermasz bożonarodzeniowy, na którym sprzedawane były babeczki. Dochód przeznaczono na paczki dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Radziejowie.  To już po raz trzeci przystąpiliśmy do akcji i spełniliśmy marzenia pensjonariuszy,  którzy w swoich listach  zawarli prośby do św. Mikołaja. Wybraliśmy pięć szczególnych listów  i ich adresatom postanowiliśmy zrobić prezenty, które zostały wręczone podczas uroczystej wigilii 20 grudnia 2023 r.
Akcja miała na celu sprawienie radości podopiecznym placówki, stworzenie namiastki  prawdziwego świątecznego klimatu z choinką i prezentami.  Serdecznie dziękujemy za okazane serce uczniom, którzy upiekli babeczki na kiermasz oraz wszystkim, którzy wsparli nasze działania.
Kolejny raz przekonaliśmy się o tym, że w naszej szkole nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy chcą się dzielić ciepłem i miłością z drugim człowiekiem.

Agnieszka Waloszek
Irena Zakrzewska