W dniu 21 czerwca 2022r. odbył się I Gminny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Przedszkoli.

Do bezkrwawych potyczek na 64 polach przystąpiło 37 zawodników z gminy Osięciny. W grupie I (klasy IV -VIII) na dystansie 9 rund, tempo 10 min. pierwsze miejsce zdobył –  Woszczyński Daniel z  ZSP Osięciny; drugie i trzecie miejsce wywalczyli uczniowie SP w Pocierzynie – Daroszewski Kacper i Piłat Mateusz. Sandrze Olczak (również ze SP w Pocierzynie) przypadł puchar dla najlepszej zawodniczki.  ZSP w Osięcinach  reprezentowali również uczniowie klas IV – Bajerski Jakub  _  miejsce VI oraz Zeszut Piotr –  miejsce X.

W grupie II ( uczniowie klas I-III)  do gry przystąpiło 19 zawodników, zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, 15 min. na zawodnika. Pierwsze miejsce zdobył Filip Skwarczyński; drugie miejsce wywalczyła Maciejewska Lenka, która również otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki. Trzecie miejsce przypadło Urbańskiemu Jacusiowi. Na czwartym miejscu była również uczennica ZSP w Osięcinach – Marysia Maciejewska.  W pierwszej dziesiątce znaleźli się : Gąsiorowski Mateusz – miejsce VI; Urbańska Zosia– miejsce VII oraz Ilecki Janek – miejsce IX. Szkołę reprezentowali również: Gawrońska Justynka, Kruszyńska Kinga, Szydłowski Jasiu, Kubacka Maja i Rawski Jędrzej.

Przedszkolacy również podnosili swoje umiejętności na turnieju. We wczorajszej szachowej przygodzie uczestniczy: Ochociński Bartosz, Nowak Kamil, Julia Gawrońska i Alicja Hejman z ZSP w Osięcinach oraz Majewski Wojciech, Kołodziejski Tymon, Balcerak Hania i Szałek Natalka z Przedszkola Mali Odkrywcy w Osięcinach. Wszyscy dzielnie walczyli na dystansie aż 7 rund i zasłużenie zdobyli medale i upominki.

Organizacje turnieju wspomogli rodzice, którzy ufundowali i przygotowali słodki poczęstunek, napoje i owoce oraz 4 nagrody rzeczowe.

Medale dla uczestników turnieju grup I i II radni:  Piotr Lewandowski , Andrzej Chełminiak , Piotr Cybulski , Marcin Zawidzki , Urszula Ochocińska , Barbara Walczak , Włodzimierz Wesołowski i Marek Trzciński 

KDBS w Osięcinach przekazał upominki i słodycze.

Sprzęt szachowy zapewnił „Włocławski Klub Szachowy-1938”, a sędzią głównym był Janusz Augustowski – kl. Państwowa.

Organizatorzy:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach,
Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach,
Urząd Gminy Osięciny
Przedszkole i Żłobek Mali Odkrywcy w Osięcinach
Education Zone Włocławek