Bohaterem XXI  już edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego w Osięcinach był „bardzo zmęczony ponadgodzinnym nicnierobieniem, pogrążony w apatii, monotonii, tudzież bylejakości , ostrzyżony na półkrótko druh Jerzy, który z drużyną harcerzy rozbił obóz w pobliżu późnośredniowiecznego zamku”.

Do zmagań ortograficznych dnia 10 maja 2022 roku przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych  z: Dębołęki, Płowiec, Byczyny, Morzyc, Brześcia, Osięcin oraz Pocierzyna i Kościelnej Wsi. Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Hanna Kotas z Osięcin (opiekun p. Anna Jezierska). II miejsce ex aequo przypadło Gabrieli Rutkowskiej z Brześcia (opiekun Aldona Waszak), Joannie Grabowskiej z Morzyc (opiekun Agnieszka Rogalska). Na III miejscu znaleźli się: Jakub Kurant z Osięcin (opiekun Aneta Ratajczyk) oraz Mateusz Łęgowski z Brześcia (opiekun Dorota Piwczyńska- Leśnik). Wyróżnieni zostali: Maciej Czynsz z Byczyny (opiekun Barbara Kazimierczak), Aleksandra Krawczak z Dębołęki (opiekun Elżbieta Niedziałkowska), Amelia Ligęza z Morzyc (opiekun Agnieszka Rogalska), Aleksandra Woźniak z Płowiec (opiekun Wanda Głowacka) i Małgorzata Malec z Brześcia Kuj. (opiekun Dorota Piwczyńska- Leśnik). Zwycięzcy otrzymali  nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz kalendarze i dyplomy.

Konkurs przygotowały: Ewa Staniszewska, Aneta Ratajczyk, Anna Jezierska, Irena Zakrzewska. Nad przebiegiem konkursu czuwał wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  p. Andrzej Rosiński.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do nas za rok!!!!


A. Ratajczyk